Talentowisko

Talentowisko

Szanowni Państwo,


Miło nam jest poinformować, że 30 września br. ruszyła V edycja Programu TalentowiSKO Banków Spółdzielczych. Jego głównymi celami jest rozwijanie talentów wśród dzieci i młodzieży poprzez promowanie dobrych nawyków w zakresie oszczędzania i przedsiębiorczości oraz upowszechnianie postaw aktywności i zaradności. Bank Spółdzielczy w Sochaczewie również gorąco kibicuje i wspiera wszystkie szkoły, które decydują się wziąć udział w Talentowisku. Nauczyciele i dyrektorzy szkół, które przystępują do Programu, otrzymują dostęp do platformy TalentowiSKO.pl, gdzie dostępne są m.in. scenariusze nowatorskich zajęć o finansach, karty pracy dla dzieci i nauczycieli oraz konkursy rozwijające wiedzę o oszczędzaniu, połączone z atrakcyjnymi nagrodami. Pomoce dydaktyczne opracowali pedagodzy, metodycy nauczania i eksperci z Banków Spółdzielczych. Dla każdej z grup wiekowych, do których adresowany jest program, opracowany został szereg zadań konkursowych adekwatnych do wiedzy i umiejętności uczniów. Uczniowie klas I-VI szkół podstawowych realizować będą zadania pod hasłem „Oszczędzanie w SKO procentuje w Bankach Spółdzielczych”. W ramach tego będą mieli za zadanie m.in. zorganizować ogólnoszkolny konkursu o oszczędzaniu, przeprowadzić zbiórkę pieniędzy lub aukcję na społecznie ważny cel oraz przygotować przedstawienia na temat związany z oszczędzaniem i rozwijaniem talentów.


Uczniowie szkół gimnazjalnych oraz klas VII – VIII szkół podstawowych będą działać w ramach konkursu „Spółdzielnia dobrych serc”. Głównym zadaniem będzie pozyskanie funduszy na szczytny cel, wspierający lokalną społeczność. Uczniowie mają za zadanie znaleźć ważny społecznie cel, a potem zorganizować na niego zbiórkę funduszy. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych przewidziany został program „Inkubator szkolnych biznesów” . Zadaniem jego uczestników jest opracowanie pomysłu na własny biznes i przygotowanie biznesplanu. Dla zwycięzców konkursów – zarówno na etapie krajowym, jak i regionalnym przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne. Zachęcamy wszystkie szkoły, w których działają SKO pod patronatem naszego banku, do wzięcia udziału w konkursach. Termin zgłoszenia upływa 31 października 2017 roku. Więcej informacji możecie Państwo uzyskać na stronie www.talentowisko.pl, lub w każdej jednostce organizacyjnej Banku Spółdzielczego w Sochaczewie.
RODO

O nas

Aktualne promocje

Oferta Banku

Kontakt z doradcą

Kontakty

Logowanie

Misja Banku Klienci Indywidualni Infolinia - Karty Płatnicze Polityka Prywatności
Władze Banku Przedsiębiorcy BS Sochaczew
Historia Rolnicy
BFG
Pliki do pobrania

Bank Spółdzielczy w Sochaczewie

Projekt, kod, wykonanie: Mariusz Wiśniewski. Witryna jest własnością Banku Spółdzielczego w Sochaczewie. Prawa autorskie zastrzeżone © 2011-2018.

Strona internetowa zgodna ze standardem W3C XHTML 1.1